UEK-SWFiS-physical-education

Przydatne informacje dla uczestników zajęć z WF

Poznaj szczegółowe informacje dotyczące przygotowania i udziału w zajęciach z Wychowania FizycznegoPoradnik studenta UEK do zajęć WF

Szanowna Studentko, Szanowny Studencie,

na rozpoczynający się semestr letni życzymy Wam dobrej formy fizycznej i przypominamy, że jeżeli zmieniłeś rodzaj zajęć np. w semestrze zimowym byłeś na pływalni a teraz zapisałeś się na siłownię lub na jedną formę zajęć w hali sportowej to powinieneś również pamiętać, że każde zajęcia mają swoją specyfikę oraz wymagają Twojego wcześniejszego odpowiedniego przygotowania.

Zachęcamy również do sprawdzania aktualnych informacji na naszej stronie w zakładce – Aktualności.

PŁYWALNIA

Zajęcia w pływalni – powinieneś przyjść 15 minut wcześniej na teren obiektu, ponieważ zajęcia rozpoczynają się co do minuty o wyznaczonej porze charakterystycznym sygnałem dźwiękowym! Pamiętaj aby w tym dniu zabrać ze sobą na UEK czepek i strój kąpielowy bez którego, nie będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach.
Uwaga! Na terenie pływalni nie prowadzimy wypożyczalni czepków!

Następnym krokiem jest znalezienie otwartej szafki w której, zostawisz bezpiecznie swoje rzeczy. Z części przebieralni przechodzisz pod natryski gdzie przed wejściem do wody należy dokładnie umyć swoje ciało. Pamiętaj, że oprócz obowiązkowego stroju kąpielowego i czepka powinieneś wziąć również okularki do pływania jeżeli nie otwierasz oczu w wodzie. Zajęcia trwają tylko 45 minut ale wymagają od Ciebie zwiększonej intensywności wysiłkowej i krążeniowo-oddechowej. W trakcie semestru możesz się nauczyć pływać, doskonalić swoje umiejętności pływackie lub ćwiczyć aktywnie w rytm muzyki na Aqua Aerobiku. Po zakończonych zajęciach znowu wracasz pod strefę natrysków. Oczywiście nie zapomnij o ręczniku i dla własnego bezpieczeństwa o klapkach w których, bezpiecznie będziesz się poruszał w strefie przebieralni i natrysków.

Do zobaczenia na Pływali UEK!

SIŁOWNIA

W siłowni w strefie urządzeń aerobowych możesz podtrzymać swoją dobrą kondycję ćwicząc na rowerkach i bieżni. W głównej części siłowni znajduje się sala wyposażona w pełen wybór hantli , sztangi ze zróżnicowanym do nich obciążeniem. Są też atlasy i bramy w których bezpiecznie można wykonywać ćwiczenia z większym obciążeniem.

Na każdym treningu ćwiczymy trening ogólnorozwojowy i obwód stacyjny czyli zestawy ćwiczeń na każdą grupę mięśniową z możliwością skoncentrowania się na konkretnej grupie mięśniowej którą chciałbyś wzmocnić ale w drugiej części zajęć gdzie każdy może ćwiczyć indywidualnie pod profesjonalną opieką trenerską.

Pamiętaj o obowiązkowej zmianie obuwia i o stroju sportowym na zajęcia. Przyda Ci się również ręcznik oraz woda do uzupełnienia utraconych elektrolitów podczas treningu siłowego.

HALA SPORTOWA

Zajęcia z WF w hali sportowej cieszą się waszym największym zainteresowaniem. Możesz wybrać dla siebie dyscypliny gier zespołowych z bogatej oferty, od WF tz. ogólnego poprzez siatkówkę, koszykówkę, futsal, unihokej, zajęcia z w rytm muzyki typu fitness do sportów indywidualnych takich jak tenis ziemny tenis stołowy badminton.

Schodząc na poziom – 1 w hali sportowej, tam gdzie znajdują się szatnie (od numeru 1 do 9), pamiętaj aby przebrać się w tej szatni, która, przynależy do konkretnych zajęć w sektorze. Uwaga! Patrz harmonogram zajęć dostępny również w gablocie naprzeciwko wejścia B.

Strój sportowy w którym ćwiczysz na zajęciach jest dowolny jednak pamiętaj że, musi być on zmieniony w szatni przed wejściem do hali sportowej. Nie zapomnij również o zmianie obuwia. Zajęcia sportowe trwają 90 minut. Hala sportowa podzielona jest na trzy sektory: A, B, C.

Zajęcia rozpoczynają się o godzinach:

  • 07.30,
  • 09.00,
  • 10.30,
  • 12.00,
  • 13.30,
  • 15.00.

TEREN

Dla studentów którzy, wybrali zajęcia w terenie prosimy aby sprawdzili wcześniej terminy spotkań i tematy wycieczek na e-wizytówkach prowadzących nauczycieli.

Pierwsze spotkanie zawsze jest na terenie UEK i znajduje się przed Pawilonem Dydaktyczno-Sportowym. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Zasad Zaliczenia zajęć w terenie dostępnym na stronie:

Wycieczki trwają 4,5 godziny. W trakcie semestru każda grupa ma zaplanowanych 5 spotkań. Trasy nie wymagają od Ciebie specjalnego wysiłku bo przebiegają często po ścieżkach pieszo-rowerowych lub utwardzonych dróżkach w lesie. Z pewnością warto zwiedzić Kraków właśnie w ten sposób a przy okazji otrzymać zaliczenie z WF.

Do zobaczenia na szlaku!


Podobne wpisy