UEK-SWFiS-studenci-sesja

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UEK wymagania i zapisy

Semestr zimowy 2022/23


Szanowni Studenci,

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie UEK-SWFiS-oceny_300x200_0004.jpg

Przedmiot Fizyczne Wychowanie jest obowiązkowy dla wszystkich studentów

  • studiów stacjonarnych na pierwszym roku studiów w semestrze zimowym i semestrze letnim w liczbie 30 godzin dydaktycznych w każdym semestrze (15 zajęć z WF w semestrze).

Zapisy na zajęcia będą prowadzone poprzez platformę USOS w okresie od 27 września 2023r. od godziny 8.00 do 1 października 2023r. do godziny 23.59. Każdemu studentowi zostanie przydzielony żeton dzięki któremu, będzie możliwość zapisu na konkretne wybrane zajęcia dydaktyczne.

Student zapisując się przez USOS wybiera tylko jeden WF! Proszę dokładnie sprawdzić ofertę zajęć dydaktycznych z WF i przy wyborze zajęć kierować się zdobytymi wcześnie umiejętnościami z danej dyscypliny. Zajęcia z WF są prowadzone w obiektach sportowych UEK – w hali sportowej w godzinach od 7.30 do 18.00, – w pływalni w godzinach od 7.45 do 16.00, – w siłowni w godzinach od 10.30 do 21.00. W przypadku wyboru zajęć w terenie, czas trwania jednej aktywności wynosi 270 minut – tj. 6 godzin dydaktycznych (5 zajęć w semestrze). Terminy wycieczek są podane przy dokonywani zapisu na konkretną grupę a szczegóły są podane na e-wizytówkach u prowadzących zajęcia.

Czas trwania zajęć dydaktycznych wynosi: w hali sportowej oraz w siłowni – 90 minut (2 godziny dydaktyczne). Na pływalni – 45 minut (2 godziny dydaktyczne). W przypadku wyboru przez studenta zajęć w terenie czas trwania wycieczki wynosi 270 minut (6 godzin dydaktycznych).

Przepisywanie ocen z WF oraz zwolnienia z WF.

W przypadku studentów dla których, WF jest przedmiotem obowiązkowym a posiadają długoterminowe zwolnienie z zajęć lub studentów przepisujących ocenę z WF (uzyskali zaliczenie w wymaganej ilości godzin na innej Uczelni) nie ma konieczności zapisu na zajęcia w terminie od 27 do 1 października! Należy natomiast w okresie do 2 tygodni od rozpoczęcia semestru zgłosić się do Sekretariatu WF w Pawilonie Sportowym I p. pok. Nr. 2 w godzinach 8.00-14.00 w celu złożenia lub pobrania stosownego wniosku- podania.

Studenci powtarzający przedmiot WF z powodu nie uzyskania zaliczenia powinni się zgłosić do Sekretariatu  WF w celu przydzielenia żetonu.

Uwaga!

Po zakończeniu okresu zapisów na WF dopisanie do grupy jest możliwe wyłącznie u nauczyciela prowadzącego dane zajęcia zgodnie z harmonogramami zajęć.Podobne wpisy